Skorzystaj z eFaktury

 

Nie lubisz wyciągać rachunków ze skrzynki pocztowej? Masz dosyć bałaganu w papierach? A może chcesz z nami chronić środowisko? Zrezygnuj z papierowej faktury i zastąp ją elektroniczną wersją! Przejdź na eFakturę!

 

zalety korzystania z eFaktury

  • przyczyniasz się do ochrony środowiska
  • nie musisz czekać na listonosza – otrzymasz ją zawsze w terminie
  • masz szybki, całodobowy dostęp do informacji o wysokości rachunku
  • możesz na bieżąco kontrolować swoje wydatki
  • masz pewność, ze jej nie zgubisz
  • oszczędzasz czas i miejsce w szufladzie – nie musisz segregować papierków
  • przysługuje Ci  ulga podatkowa za Internet
  • nic za nią nie płacisz!

 

Usługa eFaktura jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich Abonentów INEA. Możesz ją aktywować w dowolnym Biurze Obsługi Abonenta INEA.

 

eFaktura to elektroniczna wersja tradycyjnej faktury papierowej. Zawiera dokładnie te same dane co faktura papierowa i jest dostępna w każdej chwili przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu na bieżąco możesz kontrolować swoje wydatki! A wszystko to szybciej, prościej i bezpieczniej!

 

eFaktury są wystawiane w Elektronicznym Biurze Obsługi Abonenta w postaci pliku PDF. Tak wystawiane faktury spełniają wszelkie wymogi prawne i stanowią wystarczający dokument w rozliczeniach z urzędami skarbowymi czy innymi podmiotami gospodarczymi, a więc umożliwiają także udokumentowanie wydatków poniesionych na Internet. Przechowywanie i archiwizowanie eFaktur na naszych serwerach zabezpiecza je przez utratą spowodowaną np. awarią Państwa komputera, przypadkowym skasowaniem, działaniem wirusów czy przed dostępem osób niepowołanych. Informacje o wystawieniu eFaktury otrzymają Państwo na dowolnie zdefiniowane przez siebie konto poczty elektronicznej (email).

 

Aby możliwe było wyświetlenie zawartości pliku z fakturą konieczne jest pobranie i zainstalowanie programu Adobe® Reader®. Firma Adobe, która jest producentem oprogramowania, oferuje opcję bezpłatną do odczytu. Można ją pobrać na stronie producenta: http://www.adobe.com/pl/products/acrobat/

 

Informujemy, iż eFaktury są fakturami wystawianymi, przesyłanymi i przechowywanymi w formie elektronicznej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej z dnia 20 grudnia 2012 roku (Dz.U. z 2012 r. poz.1528), a autentyczność ich pochodzenia i integralność ich treści są zagwarantowane przez kontrole biznesowe, które ustalają wiarygodną ścieżkę audytu między fakturą a świadczoną usługą.